Zuzana Melicheríková

Rodné meno: Zuzana Melicheríková

Umelecké meno: Diablita

Dátum narodenia: 20. 10. 1979

Bydlisko: Bratislava

Pôsobenie: lektorka, tanečníčka, choreografka

Jazykové znalosti: angličtina, nemčina, taliančina

 

 

Diablita, vlastným menom Zuzana Melicheriková je už 15 rokov tanečníčkou a lektorkou latino-amerických tancov v Latino Culture Project de Miguel Méndez.
Medzi jej obľúbené štýly patrí salsa, bachata, merengue, reggeaton, samba. Vyučuje deti, mládež aj dospelých v našich akadémiách v Bratislave, Pezinku a Galante. Súčasťou jej práce sa stala aj tvorba choreografie. Okrem tanca sa venuje aj kruhovým fitness tréningom pre ženy, organizovaniu detských tanečných táborov, organizovanie detských narodeninových osláv na kľúč a animačným programom.

Predtým ako jej učaroval tanec, bola v jej živote gymnastika na koňoch /3 r.,/, kreslenie /5 r.,/, spev /3 r.,/ a fitness /3 r.,/. Stretnutie s Miguelom Méndezom, jej priniesol ďalšiu výzvu a záľubu v podobe latino tanca. Latino tanec jej učaroval natoľko, že sa mu začala venovať profesionálne. Jej lektormi tanca boli pán Miguel Méndez, Emetherio Rigondeaux Peréz, Mário Lopez, lektorka gymnastiky slečna Darina Kubeková, lektorka baletu pani Dagmar Fajnorová a lektor fitness /kruhové tréningy/ Tomáš Lupták. Práve týmto ľuďom vďačí za svoju profesionalitu.

Okrem tancovania v skupine, trénuje v páre so svojím tanečným partnerom Michalom. Do tanca vkladá akrobacie a baletné prvky a tým je choreografia a celkový dojem z tanca pre diváka atraktívnejšia. Absolvovala niekoľkomesačné turné na Cypre, v Nicarague a na Kostarike. V týchto krajinách reprezentovala Slovensko svojimi tanečnými vystúpeniami.

Pre Zuzanu je tanec zdrojom energie, šťastia a dobrého pocitu, ktorý tanec v človeku vyvoláva. Svoje skúsenosti rada odovzdáva svojim študentom na hodinách tanca. Práve dlhoročné skúsenosti, talent a nesmierna ctižiadostivosť a ľudský prístup robia zo Zuzany uznávanú lektorku.